O nás

Jsme malá rodina s naším prvním potomkem.

V roce 2019 jsme si koupili pozemek u Sázavy. Cca 1600 m2. Holá plocha, studna a kaplička s elektřinou. Pro nás ideální základ.

V létě 2020 jsme dostavěli barák a pomalu začali realizovat naši mini farmu.

Co je naším cílem?

Chceme se stát maximálně potravinově a ideálně časem i energeticky soběstační.

Jak toho docílíme?

Budujeme si na zahradě naší malou rostlinnou farmu, jedlý les, vyvýšené záhony, skleník, sad, kurník a několik potřebných budov pro maximální soběstačnost.

Proč o tom píšeme veřejně?

Neboť nás to jednak baví a druhak chceme sdílet své know how či případně se dozvědět zkušenosti od ostatních.

Prodáváme něco?

Momentálně máme vlastní podnikání v oblasti umělecko řemeslné výroby, v Praze máme dílnu FutLab.

Proč nás sledovat?

Protože sdílíme vlastní poctivě vydřené know how a nejnovější poznatky v oblasti zahradničení, permakultury a soběstačnosti.

Jaký je náš background?

Oba jsme z jiných oborů, konkrétně: Online marketing a mikrobiologie. Zároveň máme 3 roky zkušenost s realizací a vedením řemeslné dílny, kde jsme pořádali různé technické a řemeslné kurzy. Co se týče farmaření a zahradničení, tak jsme samouci a vše se učíme sami a od píky.

Naše zahradnické dovednosti

Před 10 lety jsem měl na starost svojí první zahradu a už tehdy jsem tam začal uplatňovat některé přírodní a permakulturní principy. Bohužel se tehdy nejednalo o vlastní pozemek a můj přírodní design se nesetkal s pochopením majitele ani sousedů. Alespoň jsem měl více času vše řádně promyslet a načerpat dostatek know how.“

Další léta jsme ještě neměli k dispozici žádný pozemek, proto jsme pěstovali rajčata, okurky a papriky na balkoně bytového domu.

Před 2 lety jsme testovali různé hydroponické systémy a poměrně zdařile pěstovali rajčata a okurky v interiéru.

Před rokem (2020) jsme konečně dostavěli barák a začali pěstovat zeleninu ve vyvýšených záhonech, ve skleníku a na podzim měli možnost zasadit první ovocné stromy. O tom co a jak budeme pěstovat dále, budou články na našem blogu.